Doskonałe starty kartuskich pływaków w finale ligi wojewódzkiej młodzików

Michalina Grzech 3 w klasyfikacji generalnej ligi.

Zwycięska sztafeta 4x50m zmiennym.

Wartościowe wyniki Pauliny Burdon, Michaliny Grzech i Amelii Skorowskiej.

W niedzielę 14 kwietnia w lęborskiej pływalni odbyły się zawody finału Pomorskiej Ligi Pływackiej Młodzików w których startowali zawodnicy rocznika 2007. Doskonałą formę zaprezentowali kartuscy pływacy prowadzeni przez trenera Arka Zalewskiego. Konkurencja 100m grzbietowym zdominowana została przez zawodniczki Cartusii, które zdobyły złoto (Paulina Burdon) i srebro (Michalina Grzech) na tym dystansie z bardzo wartościowymi wynikami w rankingu ogólnopolskim. Złotym medalem i świetną życiówką na 200m klasycznym pochwalić może się Amelia Skorowska, to również wartościowy wynik zaliczający zawodniczkę do czołówki krajowej. W konkurencji 200m zmiennym złoto zdobyła Michalina Grzech, a brąz Paulina Burdon. W konkurencji 100m grzbietowym Oskar Sikora wypływał dla Cartusii brąz. Dużym pozytywem okazał się start sztafety 4x50m zmiennym zwycięskim dla kartuskich pływaczek w składzie: Grzech, Skorowska, Burdon, Gajewska. Dziewczęta mocno poprawiając życiówkę stanęły na najwyższym podium pływania drużynowego.

Kartuscy pływacy w pierwszej 10 Pomorskiej Ligi Młodzików w klasyfikacji końcowej: