• Wiadomości
  • Świetny start pływaków Cartusii w mistrzostwach kategorii dzieci

Świetny start pływaków Cartusii w mistrzostwach kategorii dzieci

Rekord okręgu pomorskiego Lidii Tomczuk.

W miniony weekend w Słupsku odbyły się MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO W PŁYWANIU DZIECI 10-11 LAT w ramach Ogólnopolskich Drużynowych Zawodów Dzieci 10, 11- letnich. Zawodnicy GKS Cartusia z rocznika 2010, ciężko pracując, przygotowywali się do nich przez cały rok szkolny.

Wszyscy spisali się rewelacyjnie i po zmaganiach w dwóch blokach w końcowej klasyfikacji medalowej GKS Cartusia zajęła pierwsze miejsce, a w klasyfikacji drużynowej trzecie. Dziewczęta zdobyły złote medale we wszyskich konkurencjach jakie były na zawodach w ich kategorii wiekowej - 6 indywidualnie oraz 2 w sztafetach.

Sztafety w składzie: Tomczuk, Gruda, Beyer, Rybakowska genialnie popłynęły 4x50m zmiennym i 4x50m dowolnym bezkonkurencyjnie zdobywając 2 złota.

1. miejsce na 200m dowolnym i
1. miejsce na 100m grzbietowym - NOWY REKORD OKRĘGU POMORSKIEGO!

W klasyfikacji końcowej dziewcząt 11-letnich bezapelacyjnie wygrała Lidia Tomczuk zdobywając puchar Najlepszej Zawodniczki, resztę czołówki uzupełniły Zofia Gruda – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i Maja Rybakowska – trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Błażej i Jadwiga zajęli miejsca 9.