• Start
  • Wiadomości
  • Kartuscy pływacy zwycięzcami Pomorskiej Ligi Pływackiej oraz kolejny rekord okręgu Jakuba Skierki.

Ostatnie dni obfitowały w wydarzenia pływackie z racji finałów Młodzieżowej Ligi Pływackiej Województwa Pomorskiego w różnych kategoriach wiekowych. W piątek ( 6 maja ) w Gdańsku ścigali się juniorzy i tu nasza 14 letnia zawodniczka Julia Chmielewska wygrała wyścig na 100m grzbietowym.Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zakończyła na 8 miejscu ligi 2011.
W sobotę ( 7 maja ) Chojnicach ścigali się najmłodsi – Maksymilian Socha zajął 2 miejsce na 100m dowolnym. W klasyfikacji generalnej ukończył na 2 miejscu ligi, a Damian Włodarczyk w generalnej na 6 dzieci 11 letnich. W niedzielę ( 8 maja ) kartuska pływalnie gościła młodzików. Zespół „Tropsa” Kartuzy z dużą przewagą punktową wygrał w klasyfikacji drużynowej młodzików 12 i 13 letnich.
liga mlodzików - wyniki | liga juniorów - wyniki | liga dzieci - wyniki

Sztafeta 4 x 50m 12 latków w składzie: Fierka, Hinca, Cyman, Wejer zajęła 2 miejsce.

Sztafeta 4 x 50 dowolnym 13 latków w składzie: Skierka, Sierocka, Byczkowski, Zalewska z dużym zapasem pokonała pozostałe kluby pomorskie  zajmując 1 miejsce.

W startach indywidualnych 13 latków na uznanie zasługuje rekord okręgu na 100m grzbietowym i tym samym 1 miejsce Jakuba Skierki oraz 1 miejsce na 100m dowolnym co w klasyfikacji generalnej pozwoliło na 1 miejsce w lidze.

Kolejny wynik zasługujący na uznanie wypływała Kaja Zalewska na 200m klasycznym pokonała wszystkie rywalki zajmując 1 miejsce oraz 2 miejsce na 200m zmiennym, co w klasyfikacji generalnej dało jej 3 miejsce. Maciej Byczkowski    2 – 200 zmiennym 3 – 100 grzbietowym

W kategorii młodzików 12 letnich świetne starty i cenne wyniki Julii Cyman 1 miejsce na 200 klasycznym i 1 miejsce 200 zmiennym. W klasyfikacji generalnej 12 latków zdobyła 1 miejsce. Agata Wejer        3– 100 dowolnym, Elżbieta Mielewczyk    3- 200 klasycznym

Dziękujemy Pani Burmistrz Mirosławie Lehman za wsparcie zawodów. Dziękujemy naszemu sponsorowi Panu Jackowi Wrońskiemu. Dziękujemy dyrekcji Centrum Kultury „Kaszubski Dwór” za pomoc techniczną nagłośnienia imprezy.
Dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 za udostępnienie ławek dla zawodników startujących na zawodach.
Dziękujemy dyrekcji pływalni za udostępnienie obiektu do zawodów. Dziękujemy obsłudze technicznej pływalni za pomoc w organizacji zawodów.